Hírek
IKK
Hivatalos a béremelés
Megjelent a 32,2 százalékos béremelést rögzítő kormányhatározat

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében 32,2 százalékkal tovább nő a szakképzésben oktatók bére, így a történelmi mértékű emeléssel négy év alatt megduplázódtak a tanári fizetések.
2020-ban az új szakképzési rendszer bevezetésével először átlagosan 30 százalékkal nőttek az oktatói bérek, amit 2023-ban egy két lépcsőben megvalósuló 15 százalékos béremelés követett. 2024 januárjától pedig a kormány - a pedagógus béremeléssel megegyező – további 32,2 százalékos emelést biztosít a nemzeti költségvetésből a mintegy 24 ezer szakképzésben oktatónak.
Forrás: KIM
Fotó: Shutterstock
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

🏅 AZ ÉV DIÁKJA - BAJA 🏅
Ünnepélyes keretek között adták át az Év Diákja kitüntetéseket június 11-én a bajai városháza dísztermében.

🌟 Pedagógusnapi elismerések a Bajai Szakképzési Centrumban 🌟
Pedagógusnap alkalmából ünnepélyes keretek között köszöntöttük a Bajai Szakképzési Centrum intézményeiben dolgozó oktatókat és munkatársakat.

🌷 ASzakkör kiállításmegnyitó 🌷
A 2025/2026-os tanévben a Bajai Szakképzési Centrum intézményei is bekapcsolódtak az ASzakkör programba.

